Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 20 чоловік

Про підсумки вивчення предмета Захист України у 2023-2024 навчальному році

Дата: 3 червня 2024 о 14:16

ГУЩАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

РІВНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

НАКАЗ

24 травня 2024 року                           с. Гуща                                            №

Про підсумки вивчення предмета

Захист України

у 2023-2024 навчальному році

Вивчення предмета «Захист України» та проведення роботи з військово-патріотичного виховання у ліцеї  у 2023-2024 навчальному році були організовані відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2000 р. № 1770 «Про затвердження Положення про допризовну підготовку і про підготовку призовників з військово-технічних спеціальностей» (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України від 27 грудня 2000 № 625 “Про оголошення Постанови Кабінету України від 30 листопада 2000 № 1770.

Викладання предмета здійснювалось відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затверджених наказом МОН України від 27.08.2010 № 834 (зі змінами, що внесені наказом МОН від 29.05.2014 № 657).

На вивчення даного предмета Навчальним планом було виділено 1.5 години на тиждень в 11 класі.

Всього вивченням предмета було охоплено: 7 учнів в 11 класі.

Предмет Захист України в 11 класі викладає вчитель Чоботан І.І., вчитель відповідної фахової освіти немає

Робота з питань військово-патріотичного виховання молоді проводилась згідно з планами роботи.

Наявні та систематизовані нормативно-правові документи, що регламентують роботу з питань вивчення предмета «Захист України».

Процес викладання забезпечено певною навчально-матеріальною базою, яка, на жаль, не в повній мірі відповідає сучасним вимогам.

Уроки проводилися на достатньому рівні. З метою вироблення стройових навичок існує майданчик, для вироблення практичних навичок у школярів використовується пневматична гвинтівка. ( 2 шт..)

Як засвідчують відвідані уроки та огляд поурочних планів, учитель постійно готується до уроків, намагається вдосконалювати навчальний процес, спрямовує навчальну діяльність учнів на їх розвиток; виховує у них почуття патріотизму, поваги до бойових традицій українського народу; працює над реалізацією провідної мети військово- та героїко- патріотичного виховання – захисту Батьківщини; орієнтує школярів бути готовим за будь-яких обставин виступити на захист суверенної України.

При вивченні оглядових тем, пов’язаних із вивченням історії розвитку військової справи в Україні, Чоботан І.І. вдається до методу лекції, подекуди використовує такі форми самоосвіти учнів, як підготовка повідомлень на задану тему, написання рефератів, роботу з підручником тощо.

Учитель достатньої уваги надає вивченню положень Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», де визначаються конкретні завдання підготовки юнаків до військової служби у Збройних Силах України, зокрема їх допризовної підготовки, яка має забезпечити здобуття хлопцями початкових дисциплін, що, безперечно, сприятиме

швидкій і успішній адаптації молодих солдатів до військової служби. Учні на достатньому рівні знають Статутні положення.

Робота з військово-патріотичного виховання підростаючого покоління проводиться у формі позакласної роботи та організації позашкільної діяльності школярів. Серед них можна виділити уже традиційні: зустрічі з учасниками бойових дій, що проживають на території

Гущанського старостинства, туристичні походи по місцях бойової слави, спортивні змагання, уроки мужності, лінійки Слави, усні журнали, перегляд та обговорення навчальних (документальних) кінофільмів тощо.

Особливе значення надається вихованню молоді на сучасному матеріалі: герої Небесної Сотні, зустрічі з односельцями-учасники АТО.

Згідно наказу по ліцею та поданих заяв від батьків учнів 11 класу заняття з предмета Захист України організовано і для дівчат

На кожному уроці достатньої уваги надається питанням забезпечення та дотримання правил техніки безпеки, створюються умови для забезпечення життєдіяльності учнів. Матеріально-технічна база лише частково відповідає рекомендованому переліку основних об’єктів матеріально-технічної бази з предмета «Захист України». Основною проблемою залишається відсутність у ліцеї тактичних містечок, місць для проведення стройових прийомів, що не сприяє якісному засвоєнню навчального матеріалу учнями.

На підставі вищезазначеного, з метою підвищення рівня проведення занять з предмета «Захист України», удосконалення навчально-матеріальної бази та покращення військово-патріотичного виховання в 2023-2024 навчальному році,

НАКАЗУЮ:

1. Вважати, що курс Захисту України  в  11 класі в 2023-2024 навчальному році вважати виконаною в повному обсязі (52 год).

7 учнів 11 класу закінчили вивчення курсу з такими навчальними досягненнями:

- Вербінський Артем – 10 б;

- Грбенко Ангеліна – 8 б;

- Дмитрієнко Діана – 9 б;

- Ільїн Павло – 8 б;

- Литвинюк Єлизавета – 8 б;

- Нікулін Олександр – 10 б;

- Січук Ілля – 10 б.

2. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Забродоцькій Н.А..:

2.1. Проводити роботу щодо оновлення та удосконалення навчально-матеріальної бази з предмета, закінчити обладнання кабінету «Захист України»

Постійно, до 01.09.2024

2.2. Підвищувати організаційний рівень військово-патріотичного виховання учнів, поліпшувати роботу в даному напрямку.

Постійно

2.3. Продовжувати здійснювати методичний супровід діяльності вчителя Захисту України, сприяти впровадженню ним інноваційних технологій.

Постійно

2.4. Забезпечити відповідну роботу щодо організації та проведення моніторингу навчальних досягнень учнів з предмета «Захист України»

Щороку

2.5. Здійснювати вивчення стану викладання предмета «Захист України» із обов'язковим заслуховуванням даного питання на педагогічній раді ліцею.

Щороку, квітень-травень

3. Вчителю Захисту України Чоботану І.І.:

3.1. Продовжувати здійснювати роботу з військово-патріотичного виховання учнів через проведення позакласної роботи з предмету, залучення учнів до участі у змаганнях, конкурсах.

Постійно

3.2. Урізноманітнювати типи і структуру уроків, використовуючи сучасні інформаційно-комунікаційні засоби навчання, диференційований підхід до навчання.

Постійно

3.3. Підвищувати свій фаховий рівень шляхом самоосвіти, опрацювати передовий педагогічний досвід з предмету, передплачувати фахові журнали.

Постійно

3.4. Під час проведення уроків «Захисту України» більше уваги приділяти стройовим вправам, виробленню в учнів навичок стрільби з вогнепальної зброї, розвитку загальної фізичної підготовленості учнів.

Протягом навчального року

3.5. Впроваджувати в практику роботи ефективний педагогічний досвід учителів району, брати участь у роботі професійної спільноти вчителів «Захисту України та фізичної культури».

Постійно

4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                                                                 Любов САМОЙЛІЧ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.