Про організацію методичної  роботи у закладі на 2023-2024 н. р.

Дата: 18 жовтня 2023 о 15:59

31 серпня 2023 року                         с. Гуща                                            №

Про організацію

методичної  роботи у закладі

на 2023-2024 н. р.

На виконання законів України «Про освіту», «Про повну середню загальну освіту», «Про дошкільну освіту, «Про позашкільну освіту», згідно з Положенням про науково-методичну раду закладу,з метою сприяння професійному розвитку педагогічних працівників закладу, розвитку інноваційної діяльності педагогічних кадрів, їх психологічній підтримці

1.Аналіз методичної роботи за 2022-2023 н. р. взяти до відома.

2.Спрямувати в 2023-2024 навчальному році діяльність закладу на реалізацію науково – методичної проблеми «Вдосконалення освітнього процесу на основі розвитку самоосвітньої та творчої активності вчителів та здобувачів освіти»,  V етап -  результативно-узагальнюючий.

3.Відповідно до проєктів  щодо реалізації проблеми закладу затвердити структуру методичної роботи на 2023-2024 н. р. (додаток 1).

4.Забродоцьку Н. А., заступника директора з навчально-виховної роботи, призначити  відповідальною за організацію та ведення методичної роботи у закладі.

5.Забродоцькій Н. А., заступнику директора з навчально-виховної роботи:

5.1.Здійснювати роботу з педагогічними кадрами у відповідності до Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про місцеве самоврядування», постанов Кабінету Міністрів України, інших актів законодавства в галузі освіти, в тому числі Міністерства освіти і науки, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) (розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 року № 960-р), Постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2020 р. № 932 «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки».

5.2 Посилити увагу щодо забезпечення якісної методичної підтримки педагогічних кадрів з питань планування та визначення траєкторії їх власного професійного розвитку.

5.3.Ознайомити  колектив з планом методичної  роботи  на 2023-2024 н. р.

5.4.Постійно аналізувати стан методичної роботи, її вплив на рівень професійної майстерності педагогів та підвищення якості освітнього процесу.

5.5.Продовжувати спрямовувати науково – методичну роботу на розвиток інноваційного професійно – особистісного потенціалу педагогів, розширення  сфери їх участі у створенні, осмисленні та реалізації педагогічних нововведень.

5.6.До 10.06.2024 узагальнити  роботу над  v етапом науково-методичної проблеми  закладу.

5.7.Сприяти висвітленню в засобах масової інформації, мережі Інтернет, соціальній мережі Facebook проведення методичних заходів.

5.8.  Своєчасно повідомляти вчителів про участь у міських, обласних методичних заходах.

5.9. До  01.10.2023 скоригувати план атестації педагогічних працівників на 2023-2024 н. р.;

5.10. До 01.03.2024 провести цикл заходів, спрямованих на якісну атестацію вчителів.

6. З метою підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників спрямувати методичну роботу в закладі у  2023-2024 н. р., на вирішення таких завдань:

6.1. Удосконалення змісту науково-методичної роботи, підвищення якості освіти шляхом оновлення змісту, форм і методів освітньої діяльності;

6.2.Забезпечення перспективних зв’язків між початковою, базовою та загальною середньою освітою;

6.3.Підвищення рівня професійної компетентності вчителів та упровадження сучасного  ефективного педагогічного   досвіду;

6.4.Проєктування освітнього процесу на демократичних засадах;

6.5.Впровадження в освітній процес сучасних навчально-методичних і дидактичних матеріалів і програмного забезпечення навчання, систем інформаційного забезпечення занять, інформаційно-бібліотечних систем.

6.6.Забезпечення здобувачам освіти закладу високого рівня знань й доступності освіти.

7.Провести ряд організаційних і методичних заходів:

7.1.Для керівництва методичною роботою закладу створити науково – методичну раду (додаток 2).

7.2.Вважати склад науково-методичної ради експертною комісією для внесення змін і доповнень до робочих навчальних планів, курсів за вибором, стратегії вибору профілю тощо.

7.3.Організувати роботу методичного об’єднання класних керівників

7.4.Залучити вчителів-предметників до роботи в окружних педагогічних спільнотах.

7.5.Організувати роботу Школи молодого вчителя з проблеми:  «Удосконалення самоосвітньої роботи вчителя в умовах впровадження Концепції НУШ» .

7.6.Організувати проведення методичних оперативок.

7.7.Організувати проведення семінарів-практикумів.

7.8.Провести  предметні декади і тижні навчальних дисциплін.

8.  Баштанській О. М., завідувачу бібліотеки :

8.1.  Щомісяця проводити методичні оперативки для вчителів–предметників з метою ознайомлення з новинками  професійної літератури.

8.2. Організовувати тематичні виставки відповідно до календаря знаменних дат, тематичних та предметних тижнів, читацькі конференції, літературні вечори та інші масові заходи;

9. Педагогічним працівникам :

9.1. Брати участь у роботі  окружних педагогічних спільнот, в районних та обласних методичних заходах.

10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                                                           Любов САМОЙЛІЧ