НАКАЗ Про підсумки проведення акції "16 днів проти насильства"

Дата: 23 грудня 2021 о 20:53, Оновлено 11 березня о 15:10

11 грудня 2023 року                          с. Гуща                                            №

Про підсумки проведення Всеукраїнської

щорічної акції «16 днів проти насильства»

Відповідно до плану виховної роботи Гущанського ліцею з метою привернення уваги школярів до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, профілактики правопорушень, злочинності, насильства в учнівському середовищі, виховання загальнолюдських моральних якостей з 27.11. по 08.12.2023 р. було проведено акцію «16 днів проти насильства». У ході акції було проведено такі заходи:

1

Відкриття акції

Оформлення інформаційної дошки

10 -11

Практичний пихолог

2

Оновлення інформації на сайті школи «16 днів проти насильства»

Протягом акції

Педагог-організатор

3

Анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі

4

Виховна година «Ми за світ проти насилля»

Класні керівники

5

Творчий урок-бесіда «Моє щасливе майбутнє», перегляд мультфільму

Класоводи

6

Перегляд відеофільмів «Насильство. Види насильства. Як себе захистити», «Домашнє насильство»

Педагог організатор, практичний психолог

7

Виставка малюнків «Щаслива сім’я – без насильства»

Протягом акції

Класні керівники, класоводи

8

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Заняття з елементами тренінгу «Ми проти СНІДу!Ми – за життя»

Практичний психолог, медична сестра

9

Міжнародний день боротьби з рабством

«Історичні факти для юних дослідників»

Класні керівники, вчитель історії

10

Міжнародний день волонтера

Урок волонтерства "Українські волонтери, відважні і дивовижні"

5- 8

Класні керівники

11

Тренінг « Скажемо насиллю – СТОП!»

7

12

Консультація психолога «Якщо не полишає тривога. Як підтримати себе»

13

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Виховний захід "Мої права та обов'язки"

Вчитель правознавства

14

Опитування «Якими мають бути мої права та обов’язки в школі»

Практичний психолог

Акція проводилась з метою популяризації правової освіти серед учнівської молоді, привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.

В усіх класах були проведені інформаційно-просвітницькі бесіди, виховні години, тренінги школярів «Ні! Насильству у сім’ї».

Учні початкової школи особливо активно брали участь в проведенні конкурсу дитячого малюнку.

Інформація про проведення акції висвітлювалась на веб-сайтах ліцею.

1.Заступнику директора з НВР Забродоцькій Н. А.:

1.1.Забезпечити виконання в ліцеї законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами».

Постійно

1.2.Взяти під особистий контроль питання своєчасного інформування Служби у справах дітей Рівненської ТГ, поліції про учнів, які вчиняють насильство, булінг, правопорушення та злочини, не відвідують заняття без поважних причин; притягнення до відповідальності батьків, які не займаються вихованням дітей, порушують права дітей; виявлення та постановки на облік родин з дітьми, у яких батьки схильні до вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин, вчинення домашнього насильства.

Постійно

1.3.Запровадити проведення рейдів «Стоп – тютюнопалінню!» із залученням членів учнівського самоврядування ліцею, з метою запобігання тютюнопаління дітей на території ліцею, в тому числі заборони принесення до закладу електронних цигарок.

Щомісячно протягом року

2.Практичному психологу Крошетецькій Ю. П.:

2.1.Ознайомити педагогічних працівників з нормативними документами щодо попередження правопорушень та злочинності серед неповнолітніх.

До 11.01.2023

2.2.Забезпечити проведення профілактичної роботи в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії #CтопБулінг з метою запобігання булінгу в ліцеї.

Протягом ІІ півріччя 2023/2024 н. р.

2.3.Забезпечити складання та виконання планів індивідуального психолого-соціально-педагогічного супроводу дітей девіантної поведінки та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

3.Класним керівникам, класоводам:

3.1.Проводити профілактичну роботу з учнями, які систематично пропускають уроки без поважних причин, порушують статут закладу, вчиняли антигромадські дії, вживають спиртні напої.

Протягом ІІ півріччя 2023/2024 н. р.

3.2. Продовжувати проведення роз’яснювальної роботи щодо негативного впливу наркотиків, алкоголю, тютюнопаління на організм дитини.

Протягом ІІ півріччя 2023/2024 н. р.

3.3. Негайно повідомляти дирекцію Гущанського ліцею про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб. Вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Постійно

3.4. Забезпечити проведення соціально-психологічної діяльності, педагогічно зорієнтовану на протидію втягування дітей і молоді в негативні ситуації.

Протягом ІІ півріччя 2023/2024 н. р.

3.5. Проводити просвітницьку роботу з батьками щодо підвищення рівня правової обізнаності батьків про відповідальність за виховання власних дітей та організацію їх змістовного дозвілля, рухової активності та відпочинку в позаурочний час, про дотримання вимог законодавства щодо запобігання булінгу і домашнього насильства.

Протягом ІІ півріччя 2023/2024 н. р.

Директор                                                                            Любов САМОЙЛІЧ