ГУЩАНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
РІВНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
НАКАЗ
26 грудня 2023 року с. Гуща №
Про підсумки виховної роботи
в I семестрі 2023-2024 н.р.
Виховна робота у І семестрі здійснювалася відповідно рекомендацій МОН України щодо організації виховної роботи, Основних орієнтирів виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх закладів України, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, плану виховної роботи школи за І семестр.
Для реалізації проблемної теми було розроблено план виховної роботи, який охоплює всі напрями виховання, включає в себе календарні, традиційні шкільні свята, різноманітні заходи щодо втілення державних, обласних і районних програм виховання молоді.
Методичну роботу шкільного методичного об'єднання класних керівників у 2023-2024 н. р. сконцентровано на вирішенні проблемного питання: «Підвищення активності роботи класного керівника шляхом індивідуального підходу до кожного здобувача освіти з метою розвитку його творчого потенціалу»
- через підвищення потенційних творчих можливостей класних керівників;
- через впровадження інноваційних технологій в їх діяльність;
- шляхом підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з класним колективом.
Це не випадково, адже компетентнісний підхід до організації освітнього процесу виступає сьогодні як фактор оновлення змісту шкільної освіти.
Базові принципи в сучасній освіті, які визначають основні напрями компетентнісного підходу до навчання та виховання:
- Вміння жити разом;
- Вміння вчитися;
- Вміння діяти;
- Вміння жити взагалі.
Під формуванням життєвих компетентностей розуміють виховання у дитини здібності діяти адекватно у відповідних ситуаціях, застосовувати набуті знання на практиці, брати на себе відповідальність та вчитись протягом всього життя.
Класні керівники зміст виховної діяльності будують у відповідності до наступних ключових ліній:
- ціннісне ставлення особистості до себе;
- ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей;
- ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
- ціннісне ставлення особистості до праці;
- ціннісне ставлення до природи;
- ціннісне ставлення до культури і мистецтва.
З метою попередження дитячого травматизму в 2023-2024 навчальному році та закріплення знань, вмінь, навичок учнів з безпеки дорожнього руху.
3 01.09 по 30.09 організовано та проведено місячник «Увага! Діти на дорозі»
Класними керівникам 5-11 класів було проведено єдиний урок безпеки дорожнього руху та години спілкування. Протягом тижня з учнями проводилися вікторини, конкурси малюнків з безпеки дорожнього руху.
27.09-30.09 вчителем історії було проведено з учнями 5-11 класів бесіди,перегляд відео матеріалів до вшанування роковин загиблих у Бабиному Яру.
З 02 по 31 жовтня року бібліотекарем Баштанською О. М. проведено Всеукраїнський місячника шкільних бібліотек .
До Дня Миру класними кер 1-11 класів проведено конкурс малюнка «Нам потрібне мирне небо»
13.10. педагогом-організатором Козачук С. О. організовано та проведено між учнями 5-11 класів дитячо-юнацьку, військово-патріотичну гру «Джура».
З 16.10. по 22.10. практичним психологом проведено тиждень протидії булінгу.
Відповідно до плану роботи та з метою сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до свого народу, мови і традицій, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, загальної мовної культури з 06.11.2023 по 10.11.2023 року проведено вчителем української мови Забродоцькою Н. А. та Вербінською О. В. тиждень української писемності та мови.
Під керівництвом вчителя Забродоцької Н. А. учениця 9 класу взяла участь у ХІІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка.
Учень 10 класу Хом’як О. посів ІІ місце у районному мовно-літературному конкурсі, присвяченому Шевченківським дням. Учень 7 класу (учитель Вербінська О. В.) взяв участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Війна за свій шлях».
Класний керівник 9 класу Крошетецька Ю. П. разом з учнями взяла участь у конкурсі «Шкільний урок волонтерства».
Класовод 2 класу Нестерук Н. М. разом з вихованцями взяла участь в огляді відеороликів у рамках обласного етапу 19 Всеукраїнського фестивалю юних дружин.
27.10 учні 5-11 класів разом з учителями приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності-2023
З 06 листопада по 10 листопада вчителями основ здоров’я. організовано та проведено тиждень безпеки дорожнього руху.
Класоводи та класні керівники протягом тижня проводили бесіди про правила дорожнього руху «Безпека на дорозі-безпека життя»
З 13.11. по 17.11 проходив Тиждень толерантності.
До дня Гідності та свободи 18 листопада вчителем історії Фініковською О. В. для учнів 5-11 класів організовано перегляд відео матеріалів, конкурс рефератів, малюнків.
З 27.11 по 08.12 проведено щорічну Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства».
З метою виховання в учнівської молоді національної свідомості та поваги до історії України, вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу - Голодомору 1932- 1933 років та формування на цій основі поваги до людських прав і гуманістичних цінностей 26 листопада вчителем історії Фініковською О. В., педагогом-організатором Козачук С. О. - проведено усний журнал «Пам’ять голоду, пам'ять серця!»
6.12.педагогом-організатором, класоводами та класними керівниками проведено акцію «Коробка тепла» до Дня Збройних сил України.
06 грудня класоводами та класними керівниками було проведено «Козацькі забави».
Учні 7 класу взяли участь у Всеукраїнському конкурсі мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття».
Ліцей – це передусім простір життя дитини, тут вона не готується до життя, а живе. І тому важливо вибудовувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації відносин між дітьми і вчителями, школою і родиною.
Класний керівник має бути яскравою, інтелігентною, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, прагнути до постійного вдосконалення, духовного зростання.
Виходячи із вищезазначеного,
НАКАЗУЮ:
1.Вважати виховну роботу в закладі в І семестрі 2023/2024 н. р. на достатньому рівні.
2. Класоводам та класним керівникам:
2.1. Протягом ІІ семестру брати активну участь у роботі методичного об’єднання класних керівників по впровадженню інтерактивних технологій у методику роботи з дитячими колективами.
2.2. Протягом ІІ семестру продовжити роботу по організації виховного процесу на основі вивчення та розвитку здібностей учнів, особистісних відносин.
2.3. Продовжувати роботу по організації та участі як класних колективів, так і окремих учнів школи у позакласних та позашкільних виховних заходах.
2.4. Систематично підтримувати тісний зв’язок з родинами учнів, в яких виховуються учні, схильні до правопорушень, залучати батьків до участі в роботі Ради профілактики правопорушень.
2.5. Постійно контролювати стан відвідування учнями ліцею навчальних занять. Вживати невідкладних заходів щодо попередження пропусків без
поважних причин, тісно співпрацювати з відповідними службами .
3.Протягом ІІ семестру керівникам гуртків естетичного, морально-етичного, екологічного та краєзнавчого напрямків будувати свою роботу на основі результатів діагностики інтересів та запитів вихованців, залучати талановитих дітей до участі в різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях.
4.Педагогу-організатору продовжити реформування учнівського самоврядування школи.
5. Координацію по виконанню поставлених завдань покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Забродоцьку Н. А..
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор Любов САМОЙЛІЧ