Довідка про підсумки роботи щодо попередження та профілактики правопорушень

Дата: 27 квітня 2021 о 07:51

ЛЮБОМЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

44330 вул. Центральна 18, ,ЄДРПОУ 23018244

Е-mail: guschaschool@gmail.com

25.02.2021р № 01-07/ 19

про підсумки роботи щодо попередження та профілактики

правопорушень, злочинності серед неповнолітніх за (грудень, січень, лютий)

2020/2021 навчальний рік

у Гущанському ліцеї

На виконання «Шкільної програми правової освіти і правового виховання» велика увага в навчальному закладі приділяється саме роботі з попередження правопорушень.

Виховання правової культури у дітей є одним з головних компонентів профілактичної роботи з неповнолітніми, адже вони повинні більше знати не лише про свої права, а й обов’язки та відповідальність, яка настає при порушенні певних загальноприйнятих норм співіснування у суспільстві.

З цією метою з 07.-10.12.2020р. у ліцеї проходив тиждень права. У ході тижня були проведені наступні заходи:

1. Інформаційна вікторина «Принципи Декларації права дитини»;
  2. Тематичний урок «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина»;
  3. Вікторина для всіх «Знай закони змалку»;
  4. Перегляд відеороликів «Права та обов’язки в житті кожного»;
  5. Зустріч з дільничним інспектором «Права та закони у нашому житті»;
  6. Година класного керівника «Знай і поважай права».

На постійному контролі питання охоплення навчанням учнів ліцею. На кінець І семестра було видано наказ « Про стан відвідування учнями навчальних занять за І семестр 2020-2021» Систематично проводиться профілактичний рейд „Урок”, мета якого виявлення дітей, які не навчаються в навчальних закладах, залучення їх до навчання, а також попередження негативних проявів серед учнiвської молодi.

В ліцеї забезпечується виконання законодавство щодо обліку та аналізу відвідування навчальних занять учнями, зокрема, дітьми, схильними до пропусків занять та скоєння правопорушень. Ведуться журнали обліку відвідування, де класні керівники після першого уроку виставляють кількість відсутніх та з’ясовують причини відсутності. В класних журналах щоденно ведеться облік відвідування, що дає можливість робити аналіз щоденного відвідування, оперативно встановлювати причини невідвідування, з’ясовувати причини відсутності учнів у школі.

Класними керівниками,класоводами, педагогом-організатором, психологом ведеться облік та аналіз стану профілактичної роботи з дітьми "групи ризику". На кожну дитину "групи ризику" заведена облікова картка, в якій фіксується профілактична та виховна робота з дитиною.

Для підвищення  якості профілактичної роботи із запобігання насильства над дітьми у Гущанському ліцеї з 15-18.02.2021р. було проведений тиждень запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу. У ході якого були проведені наступні заходи:

1        Години спілкування:«Я маю право жити без насильства»,«Булінг. Його наслідки»

2        Анкетування учнів, щодо насильства та булінгу в сім’ї та ліцеї

3        Перегляд відеороликів «Права та обов’язки дітей»

4        Підготувати та розповсюдити серед учнів поради «Як впоратися з булінгом»

5        Перегляд мультфільмів:«Як їжачок боровся з булінгом»,«Як живеться чорному коту»,«Не треба ображати друзів»

6        Створення плакату дружби

7        Тренінгове заняття «Як протистояти тиску та відстоювати власну позицію»

8        Підготувати поради для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу.

Особливу увагу приділено профілактиці кібербулінгу серед школярів. 09.02.2021 р були проведені уроки на теми: «Безпечна подорож до країни Інтернет», « «Ні» особистій інформації», «Stop sexting». Питання безпечного інтернету 24.02.2021р. було розглянуте на загальношкільних батьківських зборах.

Ефективним профілактичним засобом попередження бездоглядності і безпритульності дітей є організація змістовного вільного часу.

Гуртковою роботою в ліцеї охоплено 73 учні, що становить 56%. У гуртках займаються учні схильні до правопорушень та учні «групи ризику».

Відбулося три засідання  ради профілактики.

Психологічною службою ліцею здійснюється психологічний супровід дітей «групи ризику», через діагностичний (вивчення рівня розвитку пізнавальних здібностей, особливостей особистості, рівня міжособистісних відносин), корекційно-розвивальний (проведення тренінгів), просвітницько-профілактичний (лекції, семінари) напрямки.

Робота психологічної служби ліцею направлена на вивчення соціально- психологічних характеристик сімей для визначення потенційної «групи ризику»; проводиться психодіагностика індивідуальних особливостей та акцентуацій учнів та психологічна корекція неадекватної поведінки учнів.

Психологом проведені заняття на тему: «Самооцінка психічних станів. Допомога у владнанні своїх негативних переживань, які заважають нормальному самопочуттю», «Формування адекватних форм поведінки», «Діагностика рівня тривожності, агресивності». Роз’яснювальна та профілактична робота з даною категорією учнів проводиться і на рівні класних керівників .

Практичним психологом проводяться тренінгові заняття з проблем попередження насильства, гендерного виховання, експлуатації дитячої праці.

Посильну допомогу в правовиховній роботі надають органи учнівського самоврядування. У ліцеї налагоджене чергування учнів та вчителів на перервах згідно графіку.

Формування людини, як відомо, починається з дитинства. В молоді роки закладається основа не тільки відповідних знань, але й норм поведінки, звичок, потреб особи. Виховання молодого покоління - це виховання майбутнього кожної держави, і майбутнє залежить не тільки від рівня професійної підготовки цього покоління, але й від його моральних якостей.