Про підсумки Тижня безпечного Інтернету

Дата: 27 лютого 2023 о 13:13, Оновлено 11 березня о 15:14

15 лютого  2024 року                           с. Гуща                                            №

Про підсумки

Тижня безпечного Інтернету

Відповідно до Плану виховної роботи на ІІ семестр, згідно затвердженого плану заходів тижня «Безпечного Інтернету», який проходив з 05.02 по 09.02.2024 року, з метою привернення уваги до проблеми безпеки дітей і дорослих в мережі Інтернет, надання інформації щодо використання Інтернету в повсякденному житті, формування стійких життєвих навичок при роботі в мережі Інтернет, особливості спілкування підлітків у соціальних мережах та дотримання правил культури спілкування у школі проведено тиждень безпечного Інтернету. У заходах тижня брали участь учителі, батьки та учні. Батьки проінформовані класними керівниками про проведення тижня, отримали буклети «10 порад щодо безпеки в Інтернеті» та онлайн  рекомендації як дитині безпечно користуватись Інтернетом,  засобами соцмереж, інформацію щодо розвитку власних компетенцій  безпечної поведінки з метою вдосконалення батьківсько-дитячих стосунків.

Протягом тижня  проведені  різноманітні заходи, покликані привернути увагу шкільної громади до проблем, пов’язаних навіть з таким корисним винаходом людства як Інтернет. Для педагогічних працівників рекомендовано було пройти тренінг за відповідним посиланням. В межах тижня класними керівниками проведені уроки спілкування, направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі. Заходи сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання. Темами проведених виховних  заходів були:

Класи

Форма роботи

1.

1-4 класи

Виставка  малюнків «Ми з Інтернетом – друзі»

05.02.24

Класоводи

Педагог-організатор

2.

5-6 класи

Випуск інформаційних буклетів «Безпека в інтернеті»

05.02.24

Педагог-організатор

3.

класи

Година спілкування "Цифрова Дієта" (створення інфографіки щодо використання Інтернету)

06.02.24

Класоводи,

Класні керівники

4.

класи

Перегляд відеороликів на тему «Ігроманія»

07.02.24

Класоводи,

Класні керівники

5.

Відповідаємо на питання тесту  «Правила безпечного Інтернету»

08.02.24

Вчитель інформатики

6.

класи

Урок спілкування «Інтернет-залежність! Не про мене!?»

09.02.24

Вчитель інформатики

Протягом тижня на уроках інформатики учні ділилися особистим досвідом щодо безпечного користування глобальною мережею і на кінець уроку пропонували по одній пораді від класу, які б мали допомогти  учням школи почуватися впевнено та захищено під час роботи в Інтернеті.  Молодші школярі на уроках інформатики  під керівництвом учителя Морозюка Д. М. створили пам’ятки «Безпечна робота в Інтернеті».

В механізмах захисту дітей від сексуальних ризиків в цифровому середовищі надзвичайно важливим є превентивний аспект, який допоможе сформувати обізнаність про наявні ризики і стійкість до них. На уроках фізкультури цього тижня вчителі звернули особливу увагу учнів до свого фізичного здоров’я, адже не секрет, що довге перебування за комп’ютером негативно впливає на самопочуття дітей і є причиною виникнення сколіозу. Вони ознайомили дітей зі вправами, які допомагають знімати напруження з м’язів тіла та очей.

На завершення тижня проведено анонімне тестування учнів  «оя поведінка в Інтернеті».

У зв’язку із вищезазначеним,

1.Вважати Тиждень безпечного Інтернету пройденим успішно.

2.Оголосити подяку вчителям інформатики, класним керівникам, педагогу-організатору за організацію та проведення  заходів тижня безпечного Інтернету.

3. Класним керівникам та класоводам 1-11 класів:

3.1. Продовжити роботу з  поширення інформації щодо безпеки в соціальних мережах.

3.2. Під час проведення первинного інструктажу перед весняними канікулами нагадати учням про безпеку в Інтернеті і попередити, що перебування  їх за комп’ютером негативно вплине на їх самопочуття.

4. Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника директора з навчально-виховної роботи Забродоцьку Н. А.

Директор                                                      Любов САМОЙЛІЧ