Про стан гурткової роботи в школі за І семестр 2023-2024 навчального року

Дата: 26 квітня 2021 о 21:00, Оновлено 11 березня о 15:27

29 грудня 2023 року                          с. Гуща                                            №

Про стан гурткової роботи в школі

за І семестр 2023-2024 навчального року

На виконання   річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік, в грудні 2023 року вивчався стан гурткової роботи в навчальному закладі  з метою оцінки її ефективності та впливу на розвиток творчого потенціалу учнів.          Перевірялися питання ведення документації керівниками гуртків, охоплення учнів ліцею гуртковою робо­тою, активність їх під час проведення занять, результативність ро­боти гуртків (проведення виставок, участь в оглядах, творчих звітах тощо). У зв’язку з тим, що ліцей переведений на дистанційну навчання, усі заняття гуртків проводяться в режимі онлайн.

Відповідно до Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах до переліку обов’язкової документації належать журнали обліку планування та обліку роботи гуртка та графік роботи. При перевірці було встановлено, що журнали планування та обліку роботи гуртків ведуться належним чином. Під час перевірки занять гуртків, пере­вірено журнали планування та обліку роботи, проведено співбесіди з усіма керівниками гуртків та учнями.

У ліцеї працює п’ять  шкільних гуртків: «Джура» (керівник Морозюк Д. М.), «Юні екскурсоводи» (керівник Забродоцька Н А.), «Чарівний пензлик» (керівник Крошетецька Ю. П.), «Умілі ручки» (керівник Нестерук Н. М.) «Футбольний» (керівник Чоботан І. І.).

Відповідно до розкладу  роботи, гуртки працюють в позаурочний час.  Гуртковою роботою охоплено 62  відсотків вихованців.    Під час перевірки з'ясовано, що найбільшою популярністю в учнів користуються  гуртки «Джура», «Футбольний». На момент проведення занять були присутні 100 % складу учнів, зарахованих до гуртків. Під час проведення занять в  гуртку «Джура» всі учні були відповідно вдягнені. Морозюк Д. М. методично грамотно  працює з учнями,   вдало здійснює  індивідуальну педагогічну підтримку учнів, і як результат високі досягнення. Можна  відзначити, що го­ловною ознакою занять в гуртку є налаштованість учнів на роботу, вивчення нових вправ, прийомів. Щодо аналізу якісних показників роботи шкільного гуртка, то він визначається результативністю участі учнів  в конкурсах, змаганнях. Цьогоріч Січук Ілля посів ІІІ місце на ХХІІІ обласних особисто-командних змаганнях зі спортивного орієнтування «Волинська осінь». Дмитро Миколайович на заняттях виховує патріотизм, любов до своєї країни, дисциплінованість. Члени гуртка долучились до виготовлення окопних свічок для ЗСУ.

Члени гуртка «Юні екскурсоводи»  під керівництвом Забродоцької Н. А. знайомляться з природничими, історичними, археологічними та етнокультурними відомостями з історії нашого краю. Наталія Агафонівна у своїй роботі використовує експонати шкільного етнографічного музею.

В ході гурткових занять в учнів виробляється особистісне ставлення до явищ і процесів, які відбувались на території рідного краю. Наталія Агафонівна, керівник гуртка, формує громадсько-патріотичну позицію учнів, творчу особистість. Учні отримують інтегровані знання з літератури, історії. Гуртківці поглиблюють свої вміння працювати з різними джерелами та картами, готувати повідомлення.

Досвід проведення гурткової роботи свідчить, що в школярів, які займаються в гуртках, інтерес до фізичного виховання, до мистецтва та історії рідного краю виявляється сильніше, а бажання пізнати невідоме посилюється.

Виходячи з вищевказаного

1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Забродоцькій Н. А.:

1.1. Узагальнити матеріали пере­вірки та заслухати на нараді при директору.

1.2. Забезпечити участь учнів навчального закладу у  фестивалях мистецтв, конкурсах, виставках дитячих робіт, спортивних змаганнях.

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р.)

1.3. Сприяти оновленню та модернізації матеріально-технічного забезпечення гуртків.

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р.)

1.4. Забезпечити якісний контроль за діяльністю шкільних гуртків, з  проведенням внутрішньошкільного моніторингу зайнятості учнів в роботі гуртків , охоплення учнів різними напрямами гурткової роботи, залучення до роботи гуртків, дітей «групи ризику» та дітей з сімей, що потрапили у складні життєві обставини.

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р.)

1.5.Забезпечити ефективний методичний супровід діяльності гуртків навчального закладу.

2. Керівникам гуртків :

2.1. Здійснювати контроль за відвідуванням учнями  занять гуртка, своєчасно повідомляти адміністрацію навчального закладу про факти пропусків занять без поважних причин.

2.2.Оновлювати новими експонатами постійно діючу виставку робіт гуртківців

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р.)

2.3. Забезпечувати під час проведення занять дотримання правил охорони праці, безпеки життєдіяльності та протипожежного захисту, проводити інструктажі з охорони праці учнів  з обов’язковою реєстрацією в журналі.

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р.)

2.4. Оперативно інформувати адміністрацію школи про кожний нещасний випадок, вживати заходів щодо надання першої долікарняної допомоги.

(Протягом ІІ семестру 2023-2024 н. р)

3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Забродоцька Н. А..

Директор                                                      Любов САМОЙЛІЧ