Про підсумки правовиховної роботи за І семестр 2023-2024 н. р.

Дата: 23 грудня 2021 о 20:56, Оновлено 11 березня о 15:11

26 грудня 2023 року                         с. Гуща                                            №

Про підсумки правовиховної роботи

за І семестр 2023-2024 н. р.

Правовиховна робота у Гущанському ліцеї проводиться відповідно до Національної стратегії у сфері прав людини на 2021-2023 роки від 23 червня 2021 р. № 756-р, ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. № 2657-VІІ, Розпорядження КМ України «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року» (від 14 липня 2021 р. №800-р), Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року) від 30.05.20218 р. та з метою попередження проявів жорстокості і насильства, профілактичної роботи щодо захисту прав неповнолітніх.

Протягом І семестру 2023-2024 н. р. було складено плани заходів щодо протидії торгівлі людьми, проведення Місячника знань дітьми правил безпеки життєдіяльності, відзначення в ліцеї Дня Гідності та Свободи, проведення акції «16 днів проти насильства», проведення Всеукраїнського тижня права. Проведено усні індивідуальні бесіди зі здобувачами освіти з девіантною   поведінкою.

Станом на 15.12.2021 року на внутрішньому обліку правопорушників Гущанського ліцею перебуває троє учнів.

Уроки-квести «Зупинимо булінг разом» у 5 класі провела практичний психолог Крошетецька Ю. П. в рамках Тижня протидії булінгу 16-20 вересня.

Виховна година «Протидія булінгу» в учнівському середовищі у 7 класі провела Смолярчук  І. В.

Інформаційні тренінги до Міжнародного дня толерантності для учнів 7,8 класів проведено психологічною службою.

Бесіда до Дня толерантності у 1 класі проведено класоводом Тимощук О. М.

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 27.11.2023 по 08.12.2024 р. психологічною службою, педагогом-організатором Козачук С. О., класними керівниками, представниками учнівського самоврядування було проведені такі заходи:

1

Відкриття акції

Оформлення інформаційної дошки

10 -11

Практичний пихолог

2

Оновлення інформації на сайті школи «16 днів проти насильства»

Протягом акції

Педагог-організатор

3

Анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі

4

Виховна година «Ми за світ проти насилля»

Класні керівники

5

Творчий урок-бесіда «Моє щасливе майбутнє», перегляд мультфільму

Класоводи

6

Перегляд відеофільмів «Насильство. Види насильства. Як себе захистити», «Домашнє насильство»

Педагог організатор, практичний психолог

7

Виставка малюнків «Щаслива сім’я – без насильства»

Протягом акції

Класні керівники, класоводи

8

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Заняття з елементами тренінгу «Ми проти СНІДу!Ми – за життя»

Практичний психолог, медична сестра

9

Міжнародний день боротьби з рабством

«Історичні факти для юних дослідників»

Класні керівники, вчитель історії

10

Міжнародний день волонтера

Урок волонтерства "Українські волонтери, відважні і дивовижні"

5- 8

Класні керівники

11

Тренінг « Скажемо насиллю – СТОП!»

7

12

Консультація психолога «Якщо не полишає тривога. Як підтримати себе»

13

10 грудня – Міжнародний день прав людини

Виховний захід "Мої права та обов'язки"

Вчитель правознавства

14

Опитування «Якими мають бути мої права та обов’язки в школі»

Практичний психолог

До Міжнародного дня прав людини учитель Фініковська О. В. провела урок правознавства «Права людини» у 9 класі та «Знаймо права ‒ виконуємо обовʹязки» у 7 класі.

Відбулися засідання методичного об’єднання класних керівників на теми: «Організація системи профілактики правопорушень серед дітей та підлітків. Проведення профілактичної роботи щодо попередження випадків булінгу серед учасників освітнього процесу», «Робота з протидії булінгу як складова безпечного освітнього середовища».

Серед питань батьківських зборів були такі: «Профілактика правопорушень учнів», «Запобігання конфліктам та їх мирне розв´язання», «Правове виховання дітей у сім´ї». Батьки окремих учнів брали участь у засіданнях Ради профілактики правопорушень на тему: «Стан навчання, поведінки та відвідування моїм сином/дочкою Гущанського ліцею». Систематично відбувалося інформування у соцмережах Фейсбук та Інстаграм «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

На підставі вище викладеного,

1.Стан правовиховної роботи за І семестр 2023-2024  н. р. вважати задовільним.

2.Класоводам та класним керівникам:

2.1. Використовувати у системі виховної роботи з учнями інноваційні технолології.

2.2. Домогтися постійного охоплення гуртковою і позакласною роботою максимальної кількості учнів своїх класів.

2.3. З метою попередження правопорушень посилити індивідуальну профілактичну роботу з учнями, які перебувають на внутрішкільному обліку правопорушень.

3. З метою покращення правової освіти учнів ліцею, вчителю правознавства Фініковській О. В. вдосконалити роботу та провести Місячник правових знань.

4. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Забродоцькій Н. А.:

4.1. Протягом ІІ семестру 2023-2024 навчального року посилити правовиховну роботу з учнівською молоддю

4.2. Поновити на наочних інформаційних стендах у ліцеї матеріали з правовиховної роботи.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора ліцею з навчально-виховної роботи Забродоцьку Н. А..

Директор                                                      Любов САМОЙЛІЧ